مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است
برند سان سوسی
برند بیودرگا
برند دکتر شیلر
شوارتسکف
رهگیری مرسولات پستی
ویترین

عوارض و بیماری های ناشی از تاتو

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

آنچه درعمل تاتو حائز اهمیت است واکنش تاتو می باشد. بسیاری از افراد حتی با گذشت 10 تا 15 سال محل تاتوشان برجسته، قرمز و سفت می گردد. به این واکنش گرانولوماتوز می گویند.

در تاتو رنگ های مشکی، سبز، قرمز و آبی به کاربرده می شود و بدن می تواند به این رنگ ها واکنش نشان دهد. این واکنش ها لزوما در نقطه تاتو خود را بروز نمی دهند، بلکه می توانند به صورت سیستمیک و پراکنده در بدن باشند. این واکنش ها به واکنش های سارکوئیدوز معروفند و می تواند همه بدن را درگیر کند.

در برخی موارد نیز سیستم دفاعی بدن به رنگ تاتو حساسیت نشان داده، درنتیجه علائمی مانند سرفه، تنگی نفس  و همچنین خستگی زود رس بروز می کنند که البته این واکنش نادر است.

درصد بسیاری از افراد از نوع و یا شکل و یا رنگ تاتو راضی نیستند، رنگ دومی که برای پوشاندن رنگ اول به کار برده می شود، خطر بروز این واکنش ها را بیشتر می کند که البته برای تغییر دادن یا پاک کردن تاتوحتما باید به متخصص مراجعه کرد.

نواحی از بدن مانند دور لب و یا دور چشم در صورت واکنش درمان سخت تری دارد و از حساسیت بیشتری برخوردار است.

درصورتی که سوزن استفاده شده آلوده باشد باعث انتقال بیماری هایی مانند هپاتیت B،C و ایدز می گردد. افرادی که خالکوبی می کنند، 9 برابر بیشتراز سایر افراد در معرض خطر ابتلا به هپاتیت C قرار دارند.

نکات مهم در انجام عمل تاتو:

- تاتو باید با ابزار های کاملا استریل و همچنین در محلی کاملا بهداشتی صورت گیرد.

- فرد تاتو کننده باید فاقد بیماری باشد بسیاری از تاتو کننده ها  در آرایشگاه ها ابتدا سوزن را در بدن خود امتحان می کنند. بسیاری از افرادی که HIV مثبت دارند از بیماری خود مطلع نیستند بنابراین می توانند ناخواسته بیماری ایدز را به دیگران منتقل کنند. در کشورهای جنوب شرقی آسیا نیز به دلیل گسترش بیماری های جنسی ، تاتو افراد را بیشتر در معرض  بیماری قرار می دهد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()